LatviešuEnglishEspañol

Uzticamākie 3-4 gadus vecie kupejas

Balstoties uz tehniskās apskates operatoru gada atskaitēm un citiem datiem piedāvājam uzticamāko 3-4 gadus veco auto sarakstu. Galvenie kritēriji, pēc kuriem nosakām automobiļa uzticamību ir konstatētais defektu apjoms ikgadējās tehniskajās apskatēs, kā arī auto lietotāju subjektīvais vērtējums - cik daudzi auto īpašnieki ieteiktu šo auto iegādāties savam draugam. Tāpat raksta beigās atradīsiet ieteikumus kā uzlabot sava auto uzticamību.

1 Mercedes E klase 2016 2016 - 2020 Cena ap 30 000 €
184 līdz 435 ZS 5 līdz 7.3 l/100km
2 BMW 2 sērija 2017 2017 - 2021 Cena 21 000 līdz 28 000 €
136 līdz 340 ZS 3.8 līdz 7.8 l/100km

Kas ir uzticams automobilis?

Par uzticamu auto mēs uzskatām tādu, kuram pēc iespējas retāk nepieciešami neplānoti (ārkārtas) remonti un kurš negaidīti nepaliek ceļa malā. Jāsaprot, ka jebkuram auto ir detaļas un ekspluatācijas materiāli, kuru regulāra nomaiņa ir loģiska, piemēram, bremžu uzlikas, riepas, eļļas un citi šķidrumi, akumulators, logu tīrītāju slotiņas un tml.

Kā uzlabot auto uzticamību?

Protams, lietota auto uzticamību ievērojam ietekmē tas, cik labi un pārdomāti ražotājam ir izdevies to konstruēt, kā arī no cik kvalitatīvām komponentēm tas sastāv. Taču tikpat būtiska ir auto īpašnieka attieksme pret savu auto. Lietota auto gadījumā gan auto uzticamība būs atkarīga arī no tā, cik rūpīgi pret to ir attiekušies arī iepriekšējie īpašnieki, un to jūs ietekmēt nevarat. Taču sekojot zemāk minētajiem padomiem jūs varat nodrošināt pēc iespējas augstu sava auto uzticamību:

  1. Veikt regulāras auto apkopes paredzētajos intervālos
    Praktiski katram automobilim ražotājs ir noteicis apkopju intervālus – sarakstu ar darbiem, kas jāveic pēc noteikta laika vai nobraukuma. Vairums šo darbu ietver sevī dažādu auto mezglu pārbaudes un profilaktiskās apkopes. Taču ir arī detaļas vai mezgli, kas pēc noteikta laika ir jānomaina, pretējā gadījumā sekas var būt ļoti bēdīgas, piemēram, laikus nenomainot dzinēja zobsiksnu, tās pārtrūkšanas gadījumā auto dzinējs var tikt nopietni bojāts un tam būs nepieciešams kapitālais remonts vai dzinēja nomaiņa, kas izmaksās desmitiem reižu vairāk, nekā zobsiksnas maiņa. Apkopju intervālus parasti var atrast auto lietošanas pamācībā, ja jūsu auto tādas nav – mēģiniet to atrast internetā vai konsultējaties kompetentā auto servisā.
  2. Novērst auto defektus laicīgi
    Auto ir sarežģītu mehānismu kopums, kuri darbojas ciešā saistībā viens ar otru. Sīks bojājums vienā auto mezglā var negatīvi ietekmēt vairākus citus mezglus un rezultātā auto remonts būs daudz dārgāks. Piemēram, jebkura bojāta piekares detaļa (amortizators, riteņa gultnis, lodbalsts) ievērojami palielina slodzi uz pārējām piekares detaļām. Tāpēc, ja jūsu auto parādās kāds aizdomīgs troksnis, izmainās tā uzvedība uz ceļa, mainās mērinstrumentu rādījumi vai citas nianses – vēršaties kompetentā auto servisā, diagnosticējiet un novēršat bojājumu! Pieeja “pagriezt skaļāk mūziku, lai nedzirdētu trokšņus” neatmaksājas, jo agri vai vēlu (kaut vai pirms pārdošanas) auto tāpat būs jāremontē.
  3. Lietot kvalitatīvas rezerves daļas un zinošus auto mehāniķus
    Mūsdienās vairumam auto ir pieejams plašs klāsts ar neoriģinālajām rezerves daļām, kuras ir daudz lētākas un pieejamākas nekā oriģinālās rezerves daļas. Dažas no neoriģinālajām rezerves daļām ir tikpat kvalitatīvas vai pat kvalitatīvākas nekā oriģinālās. Savukārt citas (parasti lētākās) tikai izskatās pēc oriģinālajām, taču to materiāli un izpildījums ir ļoti nekvalitatīvs. Jāsaprot, ka katra auto mezgla remonta izmaksas sastāv no detaļu un darba izmaksām, un darba apjoms un izmaksas nav atkarīgs no detaļas cenas. Attiecīgi izvēloties zemas kvalitātes detaļu, kura maksā uz pusi lētāk, nekā kvalitatīvā, bet par darbu samaksājot tikpat, jūs galu galā ietaupāt dažus desmitus procentu. Taču zemās kvalitātes detaļas mūžs būs, iespējams, vairākas reizes īsāks, līdz ar to jau veicot nākamo remontu jūs būsiet pārmaksājis. Tieši tāpēc ir būtiski atrast zinošu un godīgu auto mehāniķi, kas ieteiks kuras detaļas izvēlēties.
  4. Lietot auto tam paredzētajam mērķim Katram auto modelim ir savs pamata izmantošanas mērķis, piemēram, pārvietošanās pilsētā, kravu pārvadāšana, braukšana pa sliktas kvalitātes ceļiem un tml. Lietojot auto neatbilstoši tā uzdevumam, piemēram, regulāri pārvadājot mazā pilsētas automobilī vairākus simtus kilogramu celtniecības materiālu, vai arī braucot ar krosoveru (t.s. “parketa džipu”) nopietnā bezceļā, ir jārēķinās ar sekojošiem remonta darbiem un auto uzticamība jūtami kritīsies.
Alfa Romeo Audi BMW Chevrolet Chrysler Citroen Dacia Dodge Fiat Ford Honda Hyundai Infiniti Isuzu Jaguar Jeep Kia Lada (VAZ) Land Rover Lexus Mazda Mercedes Mini Mitsubishi Moskvich Nissan Opel Peugeot Porsche Renault Rover SAAB Seat Skoda Smart Subaru Suzuki Toyota Volkswagen Volvo
Kontakti un reklāma portālā: [email protected]